Un tad es metu ķieģeli

Tas laiks nāk. Jau rīt, 24. novembrī notiks Gardēžu koncerts. Kad sākām plānot, tas likās daudz mazāks. Bet nu ir, kā ir. No manas puses tas neiekļaujas “lielkoncerta” žanrā, tomēr… rīt paši dzirdēsiet. Kā teica Vinvins: “Programma ir izveidota tā, ka pat mazāk zināmas dziesmas ir atradušas īsto vietu. Tur viss ir, kā vajag.”

Šajā vēstulē esmu apkopojis informāciju, ko jums būtu vērts zināt, pirms rīt dodaties uz Vagonu zāli. Ja nepaguvāt tikt pie koncerta biļetes, iespējams, varat šo vēstuli it nemaz nelasīt, vai arī tomēr…

Laiks un vieta

Kā ierasts, sāksim un būsim laikus, nekādas “ai, lai publika pagaida” attieksmes. Mums ir plāns un iecere, un mēs ļaujam tam visam ritēt uz priekšu. Tāpēc – lūdzu, nekavējiet.

Vagonu zāles durvis būs vaļā no plkst. 18.30.

Plkst. 19.30 uz skatuves kāps Tumši Sarkana Maģija.

Plkst. 20.00 uz skatuves kāpšu es un Dj Vinvins. Pirms pāris nedēļām mūsu programmā bija 42 dziesmas. (Jā, četrdesmit divas.) Tas jau būtu kāda lielāka koncerta apjoms, tāpēc vienunakt piesēdos, lai to salabotu un saīsinātu. “Saīsināju”, un programma bija pārvērtusies par 46 dziesmu lielu. Tā šoreiz nebūtu pareizi.

Beigās ir 33 skaņdarbi, kuru izpildīšana iekļausies divās stundās. (Koncerts beigsies pirms plkst. 22.00).

Gandrīz piemirsu – ja nu esat pie Vagonu zāles pirms plkst. 18.30, tad pirmajā stāvā ir jauka vieta ar nosaukumu “Nurme Taproom” – tā ir vaļā no plkst. 17.00. Vagonu zāles pagalmā ir arī bārs “1983”, ko man raksturoja kā mājīgu un plašu. Pagalmā ir arī “Boar Barbeque”, kur dabūt dažādus restorānburgerus un citas lietas.

Ja braucat ar mašīnu, to var ērti atstāt uz Vagonu vai Narvas ielas.

Ja, spītējot laikapstākļiem, braucat ar riteni (es neieteiktu, bet nu jūs jau paši gudri), to var atstāt iekšpagalmā, pa labi no Vagonu zāles ieejas.

Vagonu zāles adrese ir Vagonu iela 19/21. (Ieeja sanāk no krustojuma.)

Esmu iekšā, Sku, ko tālāk?

Kad biļete noskenēta un esat iekšā, ieteiktu vispirms doties uz garderobi. Tālāk – skatieties pēc savām vēlmēm un situācijas. (Karloss Kastaneda ir sarakstījis vairākas biezas grāmatas, kuras caurstrāvo šamanisms, mistiska mācība par lietu dabu un visādas citas muļķības, bet vienu lietu gan viņš, manuprāt, ir fiksējis ļoti precīzi – cilvēkam ir nepieciešams atrast savu punktu, savu vietu telpā. Pamēģiniet!)

Vēl: Vagonu zālē būs aplūkojama trešdien, 22. novembrī, atklātā “pop-up” izstāde “Latvijas hip-hops fotogrāfu acīm: 2018–2023”. Tajā apvienoti sešu ar Latvijas hip-hopa skatuvi saistītu fotogrāfu darbi – darbi, kas fiksē Latvijas mūzikas vēsturi un šodienu. Izstādes idejas autore un kuratore ir mūzikas apskatniece Aiga Leitholde, kas, starp citu, nupat nupat publicējusi apjomīgu atskatu uz latviešu hip-hopa gaitām pēdējo piecu gadu tvērumā.

Vagonu zālē laba mūzika skanēs arī pirms mūziķu kāpšanas uz skatuves. Pie bāra būs īpaša, manis taisīta un gardēžiem domāta dzērienkarte (iesaku ņemt “Sku mīļāko dzērienu”). Var norēķināties gan ar karti, gan ar skaidru naudu. Ja nepieciešamas labierīcības, tās atradīsiet pirmajā stāvā. Zāles sānā būs galds, pie kura varēs nopirkt kaut ko no Tumši Sarkanas Maģijas merča (par šo vārdiņu drīzumā parunāsim, neesmu aizmirsis) un…

“Ēdienkartes”

Jeb ļoti vienkāršas un simboliskas koncerta programmiņas, kuras ļoti aicinu “iegādāties” (lietoju pēdiņas, jo precīzāk to būtu saukt par ziedošanu, ne iegādi). “Ēdienkartes” droši varat paņemt, pretī iemetot divus (vai vairāk) eiro turpat uz galda stāvošajā ziedot.lv ziedojumu kastītē. Šie ziedojumi tiks vākti Ukrainas atbalstam, precīzāk, projektam “Atbalsts latviešu brīvprātīgajiem Ukrainā“. Karš diemžēl joprojām nav beidzies, un ir jādara viss iespējamais, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt cīņā pret Krievijas iebrucējiem un okupantiem. Ar šo ziedojumu spējam palīdzēt ne tikai Ukrainai, bet arī mūsu varonīgajiem tautiešiem, kas šobrīd ir kara laukā.

Tas man ir ārkārtīgi svarīgi (esmu pārliecināts, ka ne man vienam), tāpēc aicinu paņemt līdzi pāris eiro lielu ziedojumu.

Domāju, galdu ātri pamanīsiet, zemāk redzams, kā tas izskatās šodien, kamēr zāle tiek gatavota koncertam.

Visus ziedojumus jaunnedēļ nogādāšu uz ziedot.lv biroju, tad arī ziņošu jums par to, cik naudiņas mums būs izdevies savākt (kastīte ir aizzīmogota, es pats to nedrīkstu vērt vaļā, attiecīgi – tikai jaunnedēļ zināšu saziedoto summu).

Kas ar to ķieģeli?

Lāčplēša dienā mans draugs ansis ar komandu uztaisīja vienu varenu “Palladium” koncertu (un taisīs vēl, un vēl!). Tovakar arī man bija gods uzkāpt uz skatuves, lai mēs kopā varētu izpildīt mūsu jauno dziesmu “Krekli pie griestiem”, kas ir iekļauta Netīro Cilpu albumā “Melnezera grāmata”. Par šo ierakstu jau biju jums ik pa laikam kaut ko ieminējies. Tas beidzot ir izdots, turklāt – vinila platē! Albumu var iegādāties anša veikalā. Pavisam drīz (ceru, ka neko nejaucu, kad saku – jau šajā pusnaktī) tas būs pieejams arī straumēšanas servisos (te ir “pre-save” saite).

Izpildot “Kreklus pie griestiem”, es publikā iemetu “ķieģeli” – sarkanu kartona kastīti (tiem, kas nebija, – nepārprotiet, tas nebija nekas bīstams vai pret publiku nepieklājīgs; jūs sapratīsiet, kad dzirdēsit skaņdarbu). Es nezinu, kāds ir šī “ķieģeļa” liktenis, bet mēs ar ansi tajā kastītē bijām atstājuši īpašu zīmīti. Nez, vai to kāds atrada… Nez, kā šim “ķieģelim” tagad iet… It kā tikai maza detaļa, vai ne? Arī Gardēžu koncertā tādas būs, – esiet vērīgi.

Ja nu esat tikuši tik tālu, tad.

Gardēžu koncerts, kā zināt, ir pilnībā izpārdots. Bet.

Ir sanācis tā, ka man ir pēkšņi palicis pāri viens ielūgums. Tiešām viens un tiešām pēdējais. Ja nu kāds no jums netiek uz koncertu, jo nav paguvis nopirkt biļeti, bet ļoti gribētu, vienkārši uzrakstiet man uz info@skutelis.lv. Nekādu konkursu vai kā tamlīdzīga. Nosūtīšu ielūgumu pirmajam, kas man uzrakstīs. (Pieļauju, ka vēstuļu būs daudz, lūdzu neņemt ļaunā, ka neatbildēšu, mani šovakar gaida vēl vairāki koncerta darbi. Atbildēšu tikai pirmajam – tam, kuram nosūtīšu ielūgumu.)

Ceru, ka neko nepiemirsu.

Uzsmaidām rīt viens otram.

Ar cieņu un mīlestību,
Sku