Izdomāju virsrakstu

Biju iesācis šo vēstuli vairākas reizes, bet teksts nekādi neiet uz priekšu. Dzēšu un sāku no jauna, dzēšu un sāku no jauna. Nezinu, vai izdosies to paspēt jums nosūtīt mēneša pirmajā datumā, kā vajadzētu. Ļoti liela trauksme, neko tādu sen nebiju piedzīvojis.

Labvakar, labrīt.

Sēžu pie studijas darba galda, pa kreisi no manis ir pie sienas piestiprināta tāfele, uz kuras skaidri fiksēts plāns un datumi. Varbūt varu mēģināt vadīties pēc tā?

Trauksmē mēdzu pārlasīt Epikūru, taču šodien tas it nemaz nepalīdz. Iemesls nav tajā, kas šobrīd notiek Ukrainā un Izraēlā (lai gan, protams, arī tajā), – no rīta būs jāved dēls pie dakteriem, un, lai gan operācija neesot sarežģīta, es neatceros, kad pēdējo reizi esmu bijis tik ļoti satraucies un uzvilkts kā stīga. Neatceros arī nevienu reizi, kad satraukums man būtu kaut nedaudz palīdzējis atrisināt situāciju vai kā citādi darījis labu, bet nu ir, kā ir.

Oktobrī biju vienā filmēšanā, un xantikvariāts man pastāstīja par apmaldīšanos mežā. Mēs tobrīd bijām Daugavā, uz laivas, ūdens sāka lēnām mīties ar tumsu, un tas stāsts un sajūta par to man kaut kā pielipa klāt.

Iespējams, šī vēstule nedaudz aiziet apziņas plūsmā, kas diez vai ir labs tonis, bet noteikti arī ne tā sliktākā teritorija, kurā sarunāties. Šodien, braucot mašīnā, “uzrakstīju” kādas astoņas–desmit rindiņas, tās ierakstot rokas pulkstenī, kamēr stāvēju pie luksofora. Tur arī viss ir pluss mīnuss tā – kaut kādi mirkļa tvērumi un domu lauskas.

Pirmā lauska: Sku veikals

Drīzumā plānojam papildināt “Sku veikalu”. Esam sagatavojuši, piemēram, “Manī mīt” t-kreklus limitētā tirāžā un citas lietas. Jūs, protams, informēšu kā pirmos, tikko tas viss parādīsies veikala virtuālajos plauktos. (Neesmu aizmirsis arī par atlaižu kodiem.)

Pie reizes – vai ir kāds jēdzīgs latviskojums vārdam “merčs”? Ja zināt, atrakstiet, lūgtum.

Otrā lauska: “Ēdienkarte”

Pēc pāris nedēļām, 24. novembrī ar jums tiksimies izpārdotajā Gardēžu koncertā. Bez tā visa, ko jau jums rakstīju iepriekš, gribu uzsvērt gardēžu tematiku – to Vagonu zālē ceram dažādi apspēlēt. Piemēram, jūs par nelielu samaksu varēsit iegādāties koncerta “ēdienkarti” – vēl neesam izdomājuši, cik tā maksās, bet visus “ēdienkartes” ienākumus nogādāsim Ukrainas atbalstam, visticamāk, caur ziedot.lv, ar kuriem esmu sadarbojies jau iepriekš, rīkojot, piemēram, koncertu “Latviešu reps pret karu Ukrainā”.

Trešā lauska: Kauns

Maniem jaunajiem singliem vajadzēja sākt ceļu pie jums jau oktobrī, bet dažādu iemeslu dēļ nekas diemžēl vēl nav iedots straumēšanas servisiem. Es laikam varētu atrast kļūdu vai kaut ko uzlabojamu pat Selindžera vai Folknera tekstā. (Tikko iedomājos, ka nekad nebiju uz tiem skatījies.) Kaunos. Sāksim novembrī.

Ceturtā lauska: Vēstules

Ļoti īsi – man ir svarīgi, lai mūsu saruna (ne tikai “Sku vēstulēs”, bet, jā, arī šeit) notiktu latviešu valodā. Ir lietas, kuras man pagaidām nav izdevies latviskot (gan abonējot, gan e-pastā noteikti kaut ko joprojām redzat arī angļu mēlē), bet vismaz “Sku vēstuļu” lapā tagad visam ir jābūt kārtībā.

Šī vēstule sanākusi saņurcīta kā puņķains kabatlakatiņš, bet, ceru, ka piedosit. Es nevarētu ar jums komunicēt, maskējot savu satraukto apziņas stāvokli, izliekoties u. tml. – tas būtu negodīgi. Izdomāšu virsrakstu un sūtīšu jums.

Nākamo vēstuli noteikti saņemsit ātrāk par 1. decembri.

Ar cieņu un mīlestību,
Sku