Ja vien jūs zinātu, ko par jums runā

Labvakar, labrīt,

mēneša pirmais datums šoreiz iekritis svētdienā, tāpēc nosūtu jums šo vēstuli vēlā nedēļas nogales vakarā ar domu, ka svētdien jūs tāpat nebūtu pie e-pasta, bet pirmdienas rītā gan, un tad tas būs pirmais, ko izlasīsiet.

Jūs esat lieliski, nopietni.

Izpārdots

Gardēžu koncerts, kas Rīgā notiks 24. novembrī, tika izpārdots nedēļas laikā. Lielāko ieguldījumu šādai sold out situācijai sniedzāt tieši jūs, “Sku vēstuļu” abonenti. Kaut kur lasīju, ka newsletter atvēršanas procents (open rate) robežās starp 20 un 25 ir labs rezultāts. Manai iepriekšējai vēstulei par Gardēžu koncertu tas ir ap 200%, kas ir ļoti ļoti daudz un nozīmē to, ka jūs vai nu vairākas reizes vērāt vēstuli vaļā/ciet, vai nu (visticamāk) pārsūtījāt to draugiem (par ko liels paldies!).

(Ja nu arī šo vēstuli saņemat kā pārsūtītu, nekautrējieties pierakstīties.)

Bet lieliski jūs esat ne tikai izpārdotā koncerta dēļ. Ja vien jūs zinātu, kādus vārdus es pēdējos gados par jums dzirdu no koncertu rīkotājiem un norises vietu saimniekiem! Es jums pastāstīšu.

Biežākās frāzes ir “pieklājīgākā publika”, “labākie, vērīgākie klausītāji” un “inteliģentākā auditorija”. (Pēc viena lielkoncerta telpu īpašnieks teica, ka “nekad dzīvē neko tādu nebiju redzējis. Viņi (publika) tiešām visas divas stundas uzmanīgi klausījās katrā vārdā un vienlaikus arī visam dziedāja līdzi!”)

Tas jau pamazām kļūst par daļu no manu koncertu rokraksta – lieliski klausītāji, nekāda bardaka, nekārtību vai kā tamlīdzīga. Tikai labi vaibi un jēgpilni pavadīts laiks. Paldies jums par to!

Šonedēļ kopā ar Dj Vinvinu pasēdējām pie Gardēžu koncerta programmas – noslīpējām un atlasījām ap 30 skaņdarbu, ko ielikām “Obligāti jānospēlē” sarakstā. Varu atklāt, ka 24. novembrī jūs dzirdēsit dziesmas no visiem maniem albumiem; zinu, ka arī Tumši Sarkana Maģija būs sagatavojuši kaut ko ekskluzīvu. Priekšā vēl daudz mēģinājumu un citu koncerta darbu, bet tas nudien būs skaists un vienreizējs notikums.

Jā, un biļetes tiešām ir beigušās. Ja nepaspējāt, tad tagad koncertā tiksimies tikai nākamgad. Kārtējo reizi atgādinu – kad to izsludināsim (jūs, protams, būsiet pirmie, kurus informēsim), neatlieciet biļešu iegādi uz pēdējo brīdi.

Septembra lielās dienas

20. septembrī albumam “Manī mīt” apritēja 14 gadu. Es nezinu, kā par to justies, bet esmu patiesi pagodināts, ka šis ieraksts arvien turpina apaugt ar lielu un biezu “klasiska albuma” kārtu. Kāds no jums noteikti bija to cilvēku pulkā, kas šo albumu paguva iegādāties CD formātā (tas bija izdots limitētā, 100 eksemplāru lielā tirāžā). Hei, draugi, tas gājiens uz veikalu notika pirms 14 gadiem! Un mēs joprojām te esam.

Vēl šajā septembrī apritēja pieci gadi, kopš ar Tvērumiem prezentējām albumu “Nekad nekur”, un tas joprojām ir viens no maniem mīļākajiem un svarīgākajiem koncertiem dzīvē.

Labi, un kas ar jaunām dziesmām?

Manā septembra kontā ir vairāki ierakstīti, bet vēl nepabeigti skaņdarbi. Šķiet, ka esmu labā formā, jūtos možs gan tekstā, gan ierakstu studijās (jā, daudzskaitlī, šobrīd ne tikai strādāju studijā PKI 1.5, bet arī klīstu pa dažādām citām radošām telpām Lielajā pilsētā).

Singli sāks ceļu pie jums oktobrī. (Par to atsevišķās vēstulēs neinformēšu, tāpēc varat piesekot manam “Spotify” un “YouTube” kontam, ja tas vēl nav izdarīts.)

Kas vēl? Netīrās Cilpas jeb mani draugi, brāļi ansis & 181h ir pabeiguši albumu “Melnezera grāmata”, kas tiks izdots novembrī un sāksies ar jums pazīstamā balsī ierakstītiem vārdiem: “Virs Melnezera ceļas migla. / Gatavi jaunam ceļa ciklam.”

Šovakar tas laikam ir viss. Pirmdien portālā “Delfi” būs publicēta mana saruna ar izcilo ukraiņu rakstnieci Oksanu Zabužko – ļoti iesaku to izlasīt.

Latviešu valodā nupat izdota Zabužko eseja-grāmata “Visgarākais ceļojums”, un tā ir must-read, ja gribat saprast ko vairāk par Ukrainas-Krievijas attiecībām un kara iemesliem. (Domāju, ka mums, latviešu lasītājiem, ārkārtīgi vērtīgi ņemt vērā arī to, ko Zabužko raksta par čekistu “Ideoloģiskās sabotāžas” doktrīnu, proti, plānu iekarot teritorijas bez visaptveroša, fiziska iebrukuma. To ir svarīgi zināt, lai nepieļautu.)

Lai oktobra vēji mums ir ceļavēji!

Ar cieņu un mīlestību,
Sku